Dzień Talentów 

IMG 20170321 18544921 marca, jak co roku, w naszym gimnazjum odbył się Dzień Talentów. Samorząd Uczniowski zorganizował dla naszej młodzieży ciekawe konkursy i zabawy. Wszystkich obecnych powitał dyrektor PG - Pan Zbigniew Plewicki.

Tego dnia jest również obchodzony Światowy Dzień Poezji. Program słowno - muzyczny pt: „Ocalić od zapomnienia” przygotowała młodzież gimnazjum, pod kierunkiem pani Elżbiety Kramek oraz pani Ilony Molendowskiej. Uczniowie przybliżyli nam twórczość, talent oraz czarującą i  charyzmatyczną osobowość Marka Grechuty. 

Wszystkich poruszyły piosenki, do których teksty napisał ten niezwykły człowiek. Mieliśmy możliwość wysłuchania tych tajemniczych dźwięków wyśpiewanych przez uczennice klasy 3b -  Julię Markowską i Darię Wątorską.

Po występie na naszych uczniów czekało wiele atrakcji i rozrywek na sali gimnastycznej oraz Orliku. Uczniowie mieli do wyboru wiele konkursów, w których przed całą szkołą mogli zaprezentować swoje talenty i zainteresowania oraz swoje jakże ciekawe osobowości.

Wszyscy uczestnicy konkursów i zawodów dostali słodkie upominki oraz dyplomy.

Wyniki konkursów i rozgrywek sportowych:

Konkurs matematyczny:

I miejsce –  kl. 3 B Dawid Gorzkiewicz, Magdalena Orzoł, Bartłomiej Ziółkowski

MasterChef:

I miejsce – Natalia Markowska  kl. 3 A

Familiada:

I miejsce -  klasa 2 B

Mam talent:

I miejsce w kategorii instrumenty -  Zespół  Tuba la foka  kl. 1B,1C,2A,3B,3C

I miejsce w kategorii wokaliści – Ada Domagała i Natalia Szafrańska  kl. 1 C

I miejsce w kategoria zespół – Zespół Malinki Brzezinki Pietrasa  kl. 3 A

Top Model:

I miejsce -  Amelia Podsiadła  kl. 2 B

Podnoszenie sztangi:

I miejsce – Robert Basiewicz kl. 3 A

Podciąganie na drążku:

I miejsce – Jan Jaskólski kl. 2 A

Zawody w piłkę nożną:

I miejsce w klasach pierwszych – kl. 1 A

I miejsce w klasach drugich – kl. 2 A

I miejsce w klasach trzecich – kl. 3 A

Zawody w piłkę ręczna dziewcząt:

I miejsce -  kl. 2 b

Zawody były prowadzone zgodnie z zasadami fair-play. 

Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili.

SU