Dzień Talentów 2016

DSCN6403Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy w bardzo charakterystyczny dla naszej szkoły sposób, a mianowicie mowa tu oczywiście o Dniu Talentów! Tego dnia lekcje zostały znacznie skrócone, ponieważ na naszych uczniów czekało wiele atrakcji i rozrywek na sali gimnastycznej oraz Orliku. Uczniowie mieli do wyboru wiele konkursów, w których przed cała szkołą mogli zaprezentować swoje talenty i zainteresowania oraz swoje jakże ciekawe osobowości.

Byliśmy świadkami konkursu „Top Model”, w którym koronę i zaszczytny tytuł zdobyła Wiktoria Ajzenberg z klasy 3a; zobaczyliśmy wiele wspaniałych pokazów uczestników „Mam Talent”, w którym zwyciężył Daniel Suchecki z klasy 1c, a także widzieliśmy wiele wspaniałych, zdrowych potraw, które przygotowali uczniowie, w ramach naszej szkolnej edycji „Masterchefa”. Zwycięstwo w tych kulinarnych zmaganiach odniosły dziewczęta z klasy 3a: Dominika Borek i Magdalena Serodzińska.

Oprócz rozrywki w sali numer 16 odbył się również konkurs matematyczny. W rywalizacji umysłowej brały udział 3-osobowe zespoły z 7 klas zgłoszonych do konkursu. Rywalizacja polegała na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na jak największą liczbę wylosowanych pytań. Jedyną klasą, której udało się bezbłędnie odpowiedzieć na wszystkie pytania, była klasa 3b, która swoim wyczynem bez dwóch zdań zasłużyła na zwycięstwo! Uczniom zwycięskiej grupy wręczono kostki Sudoku, a wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani tangramami. Jeszcze raz gratulujemy zwycięskiej drużynie! Nie zabrakło także sportowego elementu, jakim były rozgrywki na Orliku. Pierwsze miejsce w turnieju piłki ręcznej zajęła klasa 3a, zaś turniej z piłki nożnej wygrała reprezentacja z klasy 2a i 3a.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.