„Komunikacja z nastolatkiem”

szkolenie 20170126 (6)W dniu 26 stycznia 2017r. w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas I i II naszego gimnazjum z psychologami Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zwoleniu. Pani Weronika Rybczyńska i pani Aleksandra Szymańska przedstawiły prezentację na temat „Komunikacja z nastolatkiem” oraz omówiły zagadnienia, jak radzić sobie z dorastającymi dziećmi.

Rodzice uzyskali wiele cennych informacji dotyczących porozumiewania się z młodzieżą, m.in.:

- „Aby komunikacja w rodzinie przebiegała bez zakłóceń, nie wystarczy tylko rozmawiać. Potrzebny jest prawdziwy dialog – nie tylko mówienie, ale także słuchanie”.

- „Świat widziany oczami nastolatka jest zupełnie inny niż ten widziany przez rodziców”.

- „Pełne porozumienie w rodzinie wymaga czasu, zaangażowania, świadomej pracy nad sobą, a niejednokrotnie wielu wyrzeczeń ze strony jej członków”.

-„Warto podjąć trud rozmawiania z dziećmi, począwszy od najwcześniejszych lat ich życia. Zaowocuje to pogłębieniem więzi i pomoże zbudować trwały pomost dla wzajemnej komunikacji w okresie ich dojrzewania”.

Mamy nadzieję, że spotkanie pomoże rodzicom w codziennych kontaktach z własnymi dziećmi.